Créer un site internet

ROSELA GJYLBEGU - DËSHIRË (Official Video)

http://www.facebook.com/RoselaGjylbegu

Music - Endrit Shani / Lyrics - Endrit Mumajesi

Strofa 1 :
Rastësia ty të sjell tek unë
Të kujtoj më detyron
Sikur të isha një pasqyrë
Për sytë e tu
E të shikosh

Refreni :
Se je loti që vret
Dhimbjen ledhaton
Ti je ndjenja që flenë
Dhe sot
Sa e dua tek unë
Zërin ta degjoj
Do mbetet dëshirë
Kjo dashuri

Strofa 2 :
Ndonjëherë unë ndjehem bosh
Sa shumë
Ndonjëherë dhe s'e pranoj
Jo
Ka momente më mungon pa fund
Por të dua
Edhe pse s'mjafton

Refreni :
Se je loti që vret
Dhimbjen ledhaton
Ti je ndjenja që flenë
Dhe sot
Sa e dua tek unë
Zërin ta degjoj
Do mbetet dëshirë
Kjo dashuri

Bridge :
Dhe akoma s'e pranoj
Atë që ndjej
Por e di dhe e kuptoj
Udhëtim vitet do jenë
Tek lotët do gjej shpresë

Refreni :
Se je loti që vret
Dhimbjen ledhaton
Ti je ndjenja që flenë
Dhe sot
Sa e dua tek unë
Zërin ta degjoj
Do mbetet dëshirë
Kjo dashuri
. . . . . .
Do mbetet DËSHIRË
Kjo Dashuri

NO COPYRIGHT INFRINGEMENT INTENDED
- Support Independent Music
© All rights reserved to their respective owners
Video Directors : Philippe Arber , Papercrows, Luca De Salvia & Shaun Dingwall
Edited by M.

Rosela Gjylbegu Rtsh festivali 51 deshire 2013

  • Asnjë vlerësim. Bëhu i pari që e jep atë!

Shto një koment