Noizy - Ole (Official Lyric Video - Mixtape)

https://www.instagram.com/ZiniZin
Lyrics:NOIZY
Video:EM Design
OTR RECORDS
Mixtape: The Hardest In The Market

CHORUS:
ato le tfolin sa dojn s'mundohen tna rrezojn,
plot thashetheme por ato sna pengojn,
po t'vjen inati zoti ua shtoft,
dashuria jon asht ma e fort se gjithmon,

ole ole ole ole ole oleo

NOIZY RAP 1:
kudo qe jam mendoj nonstop per ty,
nuk kalon 1 minut pa te pas ty ne kry,
nuk ka lidhje ca po boj me kon jam a ku po shkoj,
ty ne kam ne mendje 24 or,

personazhi kryesor n'ondrren time bukur, ole
shoqet i ke nice por ti dukesh si kukull, ole

brown hair brown skin eyes always shining,
nonstop to qesh when i call her my darling,
un vec pys si ke hy n'ato xhinsa,
ajo vec perkdhelet si mimoza llastica,

jam ushtar i beses nuk e lcoj luften,
bashk pergjithmon sikur bota te zhduket,
ket qe kena bashk na perket vetem ne,
o sa shum ty te du...

CHORUS:
ato le tfolin sa dojn s'mundohen tna rrezojn,
plot thashetheme por ato sna pengojn,
po t'vjen inati zoti ua shtoft,
dashuria jon asht ma e fort se gjithmon,

ole ole ole ole ole oleo le.

NOIZY RAP 2:
tlutna ki besim mos i ngjo kta ca folin,
vec se kom fam tash krejt po ma lodhin,
krejt xhelozojn se ne dum njoni tjetrin,
kto jan si qent nuk din sen vetem lefin,

gam gam gam kurr sju pushon goja,
se krejt ca kam dasht n'jet? - i mora
vec ti m'kompleton m'jep forc edhe shpresa,
pa ty do isha sikur njeri pa ndjenja,

dikush i ftoht nga provojat e jetes,
se gjith kjo rrug ka pas posht edhe perpjet,
shoqeri t'beses dhe ca jo te beses,
plot net me shi por ne fund e gjeta driten,

ti me ben te ndjehem si stin e veres,
plot - me ngjyra - i nxeht edhe i eger,
fizikun e ka teper para edhe mrapa,
ja jap noten 10 sa her mbaron nata,
  • Asnjë vlerësim. Bëhu i pari që e jep atë!

Shto një koment