motrat mustafa baba i Lulës

këngë dasmash shqiptare. Dasëm tradicionale shqiptare me def, lodra, tupan.
Albanian traditional wedding song.
Albanian traditional wedding.
chanson traditionnelle de mariages albanais. Mariage albanais traditionnel.
davul, tupan, zurle, zurla, def, lodra.

Këngë nga këngëtarët Kosovare Safete dhe Sahide Mustafa !

dasma, dsëm, darsma, darsëm, tupan, zurle, zurla, davull, lodra.

zanfina, adelina, nora istrefi, altuna sejdiu, tuna, genta, çiljeta, soni malaj, zajmina, adelina berisha, bleona qereti, irma libohova, eranda libohova, ledina celo, rezarta shkurta, eli fara, shkurte fejza, shyrete behluli, merita halili, irini qirajko, shpat kasapi, meda, ermal fejzullahu, shqip, shqiptar, balkans, albania, kosova, kosovo, Shqipëri, Macedoni, Makedonia, Montenegro, Mali i Zi, Ulqin, Peja, Gjakova, Prishtina, Prizren, Ferizaj, Skenderaj, Istog, Shkup, Gostivar, Tetova, Tirana, Durrës, Shkodra, Kukës, Skrapar, Gjirokastër, Tuz, Dibra, Vlora, Saranda, Berat, Korça, Pogradec, Struga, Himara, Puka, Kaçanik, Podujeva, Mitrovica.

zajmina, ciljeta, adelina, zanfina, genta, tuna, altuna sejdiu, soni malaj, rovena stefa, silva gunbardhi, marjola, merita halili, motrat mustafa, remzije osmani, eli fara, shyrete behluli,poni.

  • Asnjë vlerësim. Bëhu i pari që e jep atë!