STUDENTI I SË DREJTËS “ne jemi nën kushtetutën, por kushtetuta është ajo çfarë gjyqtarët thonë se është”. (charles evans hughes)
STUDENTI I SË DREJTËS

Zëri i Amerikës

  • Interviste me Shirley DioGuardi

    Shirley Dioguardi, eksperte juridike e çështjeve të Ballkanit, thotë se udhëheqja e Kosovës nuk duhet të shkojë në bisedime me Beogradin nëse Serbia nuk ...
  • Situate e tensionuar ne Shqiperi

    Në Shqipëri vazhdon një situatë e ngarkuar për shkak te retorikës së ashpër politike mes palëve, tre dite pas perleshjeve te dhunshme te se premtes se ...
  • Prishtina hetime Dik Marti

    Në Kosovë, autoritetet vendase kanë bërë thirrje për hetim të shpejtë dhe të hollësishëm të pretendimeve të ngritura në raportin e Dick Marty, i cili ...
  • Kosove, debat për koalicionin

    Në Kosovë, kanë rifilluar debatet për koalicionin e ardhshëm qeverisës që do të drejtohet nga Partia Demokratike e Kosovës e cila doli fituese e zgjedhjeve ...
  • Eulex Marti

    Në Kosovë misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e ligjit, hodhi poshtë pohimet e raportuesit të Këshillit të Evropës, se EULEX-i nuk është i aftë të ...
  • Maqedonia para nje krize politike

    Pas bllokimit të llogarise bankare të Televizionit maqedonas A1 nga ana e një gjykate në Shkup, ceshtja po merr dimensione politike. Televizioni po transmeton ...
  • Shqiperi, Vazhdojne Polemikat

    Partite kryesore politike ne Tirane nuk po gjejne ende gjuhen e mirekuptimit dhe as po zbutin tonet e komunikimit lidhur me ngjarjet e dhunshme te 21 janarit. ...
  • Topi, thirrje per dialog

    Në Shqipëri presidenti Bamir Topi u shpreh sot i shqetësuar për situatën e krijuar në vend pas ngjarjeve të 21 Janarit. Në një mesazh të tij drejtuar ...
  • Lajçak sërish në Tiranë

    Në Shqipëri, pritet të mbërrijë të enjten Miroslav Lajçak, i dërguari i përfaqësueses së lartë të Bashkimit europian për politikën e Jashtme dhe Sigurinë ...