Festa e Flamurit -28 Nentori ne New York.avi

Diten e diele me 28 nentor, Federata Panshqiptare VATRA, Qendra Islame Shqiptaro -- Amerikane, Kisha Katolike Zoja e Shkodres, Kisha Ortodokse Shqiptare Shen Kolli, Keshilli Kombetar Shqiptaro -- Amerikan, Liga Qytetare Shqiptaro Amerikane, LDK, LDD, APEN, AACO, Fondi Humanitar Malesia, Shoqata Rugova, Organizata e gruas Motrat Qiriazi, Shoqata Dede Gjo Luli, Shoqata Drenica, Shoqata Peja, SHKA, Shoqata Cameria per te Drejtat e Njeriut, Partia Levizja e Legalitetit, Shoqata e Shkrimtareve Shqiptaro , Shoqata Atdhetare Dibrane, Shqiptaro Amerikanet per Demokraci se bashku me Konsullaten e Pergjithshme te Shqiperise ne New York dhe shoqata e organizata tjera te Komunitetit organizojne Mbremje solemne per ndere te 28 Nentorit -- Dites se Flamurit Kombetar dhe 98 vjetorit te shpalljes se Pavaresise se Shqiperise.
Solemniteti organizohet ne Restorantin Maestro ne Bronks te Nju Jorkut, diten e diele me 28 nentor dhe fillon ne ora 6 te mbremjes, ku do te kete darke me meny te pasur dhe pije te bollshme nga bari i hapur si dhe do te argetoheni nga artiste te mirenjohur.
Hyrja $75 per person.
Per rezervime thirrni ne telefonat: 917-254-6103, 917-848-3999, 718-654-1319, 917-498-9503.
  • Kthehu
  • Asnjë vlerësim. Bëhu i pari që e jep atë!

Shto një koment