Créer un site internet

Eranda Libohova - Bota iluzion

Bota iluzion - Eranda Libohova


Fjalë dashurie, det mrekullie
Nga ty sa shpesh dëgjoja
Ku e dija unë kuptimin e tyre
Vetëm doja dashurinë unë të ndjeja

Fjalën "Të Dua" nga buzët e tua
Më the të lutem shqiptoje
Nuk je hije që më ndjek ti mua
E vërteta ti je bota ty të dua...

Fluturoja me avionin
Qe e lindi imagjinata
Ku e dija unë kufirin
Ku është dita, ku është nata...

Le të vdisja asgja s'doja
Bota ish në krahet e mia
Vetëm fjalë kisha dëgjuar
Është e çmëndur dashuria

Çastin jetoj, s'dua të mendoj
Jeta është një film, është si një loojë...

Jetën jetoj ndonjëherë dhe kot
I trazuar shpirti gaz e loj....
E gjithë bota iluzion është
Iluzion
  • Asnjë vlerësim. Bëhu i pari që e jep atë!

Shto një koment