Test inteligjence 2

Sa inteligjent mendoni se jeni, provojeni Clin d'œil

 • 1/ Çfarë numri duhet të vij në rradhë në këtë seri numrash: 1.5, 2.3, 3.1, 3.9, ...

 • 2/ Cili është ai numër që po të mblidhet me ⅓ dhe me ¼ do të japë numrin 1?

 • 3/ Një zonjë dhe një zotëri janë motër dhe vëlla. Nuk e dimë se kush është më i madh. Dikush i pyet: Kush është më i vjetër? Motra tha: Unë jam më e vjetër. Vëllai tha: Unë jam më i ri. Të paktën njëri prej tyre gënjen. Kush është më i madh?

 • 4/ Cili është numri më i vogël nga numrat në listë është: 0.33, ¼, 1/1, ¾, ½, 7/8?

 • 5/ Një thes me patate peshon 16 kg dhe gjysmën e peshës së tij. Sa peshon thesi?

 • 6/ 16 orë qëndrojnë tek një ditë, siç qëndrojnë 20 ditë për gjithë muajin qershor. E vërtetë apo e gabuar?

 • 7/ BARA është për ARAB , siç është numri 1563 për:

 • 126 vota. Mesatarja e 3.80 të 5.

Komentet

 • cheap flights

  1 cheap flights Më 28/08/2020

  I am extremely impressed with your writing skills as well
  as with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you customize it
  yourself? Either way keep up the excellent quality writing, it's rare to see a nice
  blog like this one these days.
 • cheap flights

  2 cheap flights Më 24/08/2020

  Greetings from Florida! I'm bored at work so I decided to check out your website
  on my iphone during lunch break. I enjoy the
  information you provide here and can't wait to take a look when I
  get home. I'm surprised at how fast your blog loaded
  on my cell phone .. I'm not even using WIFI, just
  3G .. Anyhow, fantastic blog!
 • cheap flights

  3 cheap flights Më 24/08/2020

  I loved as much as you'll receive carried out right here.
  The sketch is attractive, your authored subject matter stylish.
  nonetheless, you command get bought an shakiness over
  that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come further
  formerly again since exactly the same nearly very often inside
  case you shield this hike.
 • adreamoftrains best web hosting 2020

  4 adreamoftrains best web hosting 2020 Më 11/08/2020

  Good post however , I was wondering if you could write a litte more on this subject?
  I'd be very thankful if you could elaborate a little bit more.
  Bless you! adreamoftrains best hosting
 • web host

  5 web host Më 11/08/2020

  Hello my friend! I wish to say that this article is amazing,
  great written and come with almost all vital infos. I'd like to look more
  posts like this .
 • nona

  6 nona Më 10/12/2019

  Lot fare
 • ismet aliu

  7 ismet aliu Më 12/11/2019

  Pyetja 6 eshte e vertete dhe jo e gabuar, me nje makine llogaritese mund te vertetoni
 • Ismet Aliu

  8 Ismet Aliu Më 12/11/2019

  po talleni
 • im king

  9 im king Më 05/07/2019

  ekselenca nuk dhurohet ,ajo eshte nje aftesi qe fitohet
 • ARON

  10 ARON Më 16/02/2019

  Uej ho be?
 • Albert

  11 Albert Më 20/01/2019

  Pse nu k po i qet pyetjet e kryera
 • Daria

  12 Daria Më 06/07/2018

  Ju lutem mund te me tregoni arsyetimin e pyestjes 3 me vellain dhe motren.
 • sara

  13 sara Më 23/03/2018

  100% përgjigje të sakta
  Shkëlqyeshëm!
 • Hello

  14 Hello Më 01/09/2017

  Ia keni fut kot me ket pyetjen vellai me motren. Ata thone te dy te njejten gj me menyra t ndryshme pra genjejne t dy cka domethene se eshte e kunderta e atyre q thone vellai eshte me i madhi motra me e vogla
 • gida

  15 gida Më 01/04/2017

  100% yeahhhhhhh
 • lesti

  16 lesti Më 03/10/2015

  86 nice
 • ana tasi

  17 ana tasi Më 03/04/2015

 • elektra

  18 elektra Më 08/03/2015

Shto një koment