Lojë inteligjence 3

Kuiz me pyetje inteligjence

 • 1/ Genti ka në çantë 6 lapsa me ngjyra të ndryshme. Ai merr vetëm dy lapsa, por pa parë ngjyrat. Sa kombinime të ndryshme të ngjyrave mund të ketë në dy lapsat e marrë nga Genti:

 • 2/ Institucioni A ka pasur një buxhet 9 herë më të madh se institucioni B. Nëse buxheti vjetor i të dyja shkollave së bashku është 1,000,000 $, sa është mesatarisht buxheti mujor i institucionit B?

 • 3/ Ina ka 2000 aksione me një vlerë tregu prej 4.8 $ secili. Vitin e fundit ai përfitoi një divident prej 240 Euro. Sa është % vjetore e fitimit për aksion?

 • 4/ Agroni mblodhi të dhëna për të hartuar buxhetin e familjes. Ai kishte shënuar shpenzimet e tyre për ushqim për 4 javë rresht. Ata kishin shpenzuar 9.735 $, 8.807 $, 9.198 $ dhe 9.620 $. Sa është mesatarja e shpenzimeve të tyre për ushqim për 4 javë?

 • 5/ Tavani i një godine në formë drejtkëndëshi ka përmasat 12 x 18 m dhe është veshur me panela katrore 1x1m. Secili panel peshon çerek kilogrami. Sa është pesha totale e paneleve të përdorur për veshjen e godinës?

 • 6/ Erisa ka një kartë debie, me overdraft me një interes ditor 0.5% për shumat në overdraft. Sa është shuma e interesit (në total) që do të paguajë Erisa për një shumë prej 250 euro në overdraft për një total prej 30 ditësh?

 • 7/ Agimi mbështolli tabelën e tij me letër me ngjyrë. Tabela ishte 74 cm e gjerë dhe 44 cm e gjatë. Sa cm letër me ngjyrë iu nevojit atij për të mbështjellë tabelën?

 • 8/ Një motoçikletë përshkoi 180 km për 5 orë. Cila ishte shpejtësia mesatare e lëvizjes?

 • 9/ Koha e reagimit për 5 telefonata për ndihmë që mori një punonjës i shërbimit të ambulancës ishin 38 minuta, 2 minuta, 32 minuta, 8 minuta dhe 25 minuta. Cila ishte koha mesatare e reagimit?

 • 10/ Taulanti procesoi 300 kërkesa për liçence gjatë muajit Mars. Gjatë muajit Maj ai procesoi 10% më pak. Sa kërkesa për licencë procesoi ai gjatë muajit maj?

 • 3 vota. Mesatarja e 5.00 të 5.

Komentet

 • theragun liv

  1 theragun liv Më 11/03/2021

  Hi everybody, here every person is sharing these know-how, therefore it's nice to read this blog, and I used to pay a quick visit this weblog every day.|
 • atmospheric water generator price in india

  2 atmospheric water generator price in india Më 06/01/2021

  Hmm is anyone else having problems with the pictures on this blog loading? I'm trying to figure out if its a problem on my end or if it's the blog. Any feed-back would be greatly appreciated.|
 • hey

  3 hey Më 05/01/2021

  Taxi moto line
  128 Rue la Boétie
  75008 Paris
  +33 6 51 612 712  

  Taxi moto paris

  Hi there just wanted to give you a brief heads up and let you know a few of the pictures aren't loading correctly.

  I'm not sure why but I think its a linking issue. I've tried it in two different internet browsers and both show the
  same results.
 • thefeed

  4 thefeed Më 25/12/2020

  If some one wishes expert view regarding running a blog after that i recommend him/her to visit this website, Keep up the pleasant work.|
 • thefeed

  5 thefeed Më 24/12/2020

  Hi! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be ok. I'm undoubtedly enjoying your blog and look forward to new updates.|
 • feed

  6 feed Më 24/12/2020

  Hmm it looks like your site ate my first comment (it was extremely long) so I guess I'll just sum it up what I had written and say, I'm thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog writer but I'm still new to the whole thing. Do you have any tips for newbie blog writers? I'd certainly appreciate it.|
 • berkey

  7 berkey Më 28/11/2020

  wonderful publish, very informative. I ponder why the opposite specialists of this sector don't realize this. You should proceed your writing. I am confident, you've a great readers' base already!|
 • black mass

  8 black mass Më 31/08/2020

  Heya i'm for the first time here. I found this board and I to find It truly useful &
  it helped me out much. I am hoping to give something back
  and aid others like you helped me.
 • cheap flights

  9 cheap flights Më 24/08/2020

  No matter if some one searches for his essential thing, thus he/she desires to be available that in detail,
  therefore that thing is maintained over here.
  32hvAj4 cheap flights
 • web hosting company

  10 web hosting company Më 14/08/2020

  You actually make it appear so easy together with your
  presentation but I to find this topic to be actually something which I feel
  I would by no means understand. It kind
  of feels too complicated and very vast for me. I am looking ahead to your subsequent post, I will try to get the cling of it!
 • adreamoftrains best website hosting

  11 adreamoftrains best website hosting Më 12/08/2020

  Hi, Neat post. There is an issue along with your web
  site in web explorer, could check this? IE still is the market
  leader and a huge element of folks will leave out your
  fantastic writing because of this problem. adreamoftrains
  best web hosting
 • hani aisha

  12 hani aisha Më 10/04/2020

  80% - 100%
 • Rafet Maxhuni

  13 Rafet Maxhuni Më 20/06/2019

  3/ Ina ka 2000 aksione me një vlerë tregu prej 4.8 $ secili. Vitin e fundit ai përfitoi një divident prej 240 Euro. Sa është % vjetore e fitimit për aksion?
  0.25%
  2%
  2.5%
  40%
  Pergjigja e Sakt eshte 40% e jo 2.5% qysh e ke qit ti
 • Agim Rrmoku

  14 Agim Rrmoku Më 08/02/2019

  Pershendetje quhem Agim Rrmoku jam nga podujeva dua te ju pershendes dhe me pelqejn shume keto teste psikologjike

Shto një koment