Créer un site internet

Disa Kryeqytete botërore... ?

Një Kuiz Relativisht i thjesht nga GJEOGRAFIA që teston njohuritë tuaja mbi Kryeqytetet e botës


 © Përgatitur nga Mehdi Daci, Webmaster- STUDENTI I SË DREJTËS

 • Kryeqyteti i Islandës është ?

  1/ Kryeqyteti i Islandës është ?

 • 2/ Kryeqyteti i Nepalit është ?

 • 3/ Koreja e Veriut ka Kryeqytet ?

 • Kryeqyteti i Jemenit është...?

  4/ Kryeqyteti i Jemenit është...?

 • 5/ Letonia ka si Kryeqytet ?

 • 6/ Shteti më i ri i Njohur Ndërkombëtarisht ka Kryeqytet

 • 7/ Kolumbia ?

 • 8/ Gjeni Kryeqytetin e Senegalit ?

 • 9/ Paraguai, shtet në Amerikën Latine, ka Kryeqytet ?

 • 10/ Biellorusia ka Kryeqytet ?

 • 11/ Kryqyeteti i Egjyptit ?

 • Cili është Kryeqyteti i Brazilit ?

  12/ Cili është Kryeqyteti i Brazilit ?

 • 13/ Gjeni Kryeqytetin e Afrikës së Jugut

 • 14/ Talin (Tallinn) është kryeqyteti i :

 • 15/ Malaizia ka kryeqytet :

 • 16/ Gjeni Kryeqytetin e Gjeorgjisë :

 • 17/ Aktualisht me 1 400 000 banorë Khartoum (Kartum) është Kryeqyteti i :

 • 18/ Xhakarta (Jakarta) me mbi 18 000 000 banorë është Kryeqytet i :

 • 19/ Megjithëse kryeqendraekonomike, dhe me numër më të madh popullsie është Dubai ; Abu Dabi (Abou Dabi) është Kryqyteti i :

 • 19 vota. Mesatarja e 3.21 të 5.

Komentet

 • berkey

  1 berkey Më 27/11/2020

  I get pleasure from, lead to I discovered just what I used to be looking for. You have ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye|
 • Elidona

  2 Elidona Më 23/12/2019

  Eshte nje aftesi e papershkrueshme per njohurine e shteteve qe ka bota
 • Nexhmije NELKU

  3 Nexhmije NELKU Më 11/10/2012

  Urime per faqen. Mendoj se duhet pasusruar me me shumeinformacion e quice;

Shto një koment