Créer un site internet

Bashkimi europian

Ky kuiz flet për vendet e Bashkimit europian dhe historinë e tij...
Organizata mbikombëtare europiane

 • 1/ Kur është nënshkruar traktati i Lisbonës ?

 • 2/ Kur është nënshkruar traktati i Mastrihtit ?

 • 3/ Sa vende kishte BE në fillimet e veta ?

 • 4/ Sa vende ka aktualisht BE ?

 • 5/ Cili ishte emërtimi i parë i Bashkimit Evropian?

 • 6/ Çfarë do të thotë CECA ?

 • 7/ Në atë vit u krijua CECA ?

 • 8/ Kur është nënshkruar traktati i Romës ?

 • 9/ Kur është themeluar CEE ?

 • 10/ Çdo të thotë CEE ?

 • 11/ Kur ka hyrë Franca në BE ?

 • 12/ Kur është quajtur bashkimi europian BE ?

 • 13/ Sa vende kanë hyrë në Bashkimin Evropian në vitin 2004?

 • 14/ Cilat janë dy vendet që kanë hyrë në Bashkimin Europian në vitin 2007 ?

 • Kur ka hyrë Euro €?

  15/ Kur ka hyrë Euro €?

 • 16/ Kush është kryeqyteti i Maltës ?

 • 17/ Ku ndodhet Vatikani ?

 • 18/ Cili ësht kryeqyteti i Estonisë ?

 • 19/ Ku shtrihet Zemra e Europës ?

 • 20/ Ku gjendet gjykata penale europiane ?

 • 15 vota. Mesatarja e 4.33 të 5.

Komentet

 • adreamoftrains web hosting companies

  1 adreamoftrains web hosting companies Më 12/08/2020

  No matter if some one searches for his necessary thing,
  therefore he/she wants to be available that in detail, thus that thing is maintained
  over here. adreamoftrains content hosting
 • web hosting service

  2 web hosting service Më 11/08/2020

  I pay a visit everyday some sites and sites to read posts,
  but this webpage offers feature based content.
 • web hosting companies

  3 web hosting companies Më 10/08/2020

  Hey There. I discovered your weblog using msn. This is
  an extremely neatly written article. I'll make sure to bookmark it and return to read extra of your useful info.
  Thank you for the post. I'll definitely return.
 • andi

  4 andi Më 02/11/2013

  interesant
 • elona

  5 elona Më 08/09/2013

  Quiz vertet i bukur

Shto një koment