Thrret Prizreni Mori Shkoder - Zef Beka

5***** Therret Prizreni mori Shkoder Oh hajde t'rrime se ta kam moter merre Durrsin e Tiranen se na keshtu e gzojna nanen Une thras Peje dhe Gjakove Drenice, LLape, dhe Rugove Vjen Decani e Mitrovica Kacaniku e Kamenica Vjen Gjilani e vjen Prishtina Ferizaji edhe Klina Keshtu n'kala se bashku t'rrina Kur do t'vini mos harroni edhe Krujen ju ta ftoni Coni lajm ne Gjirokaster Tepelene e Mallakaster Has Mirdite Kuksin me thirr Thirre Korcen me rrethine thrras Tetoven Gostivarin thrras Ulqinin e Tivarin Bujanovci se vjen Presheva Suhareka e Malisheva Tan Gollaku e Podujeva Kam thirr Plave e kam thirr Gucin e po Hote Grude dhe Malsi Kam thirre Diber, Ohrin, Strugen merre Lezhen edhe Puken Manastiri oh ka cu fjale githese une kam me ardh Gjithese une kam me ardh se per Korce malli m'ka marre por ni bese m'ka thane e ki here do kure te ju do t'vi Kur do t'vini dore per dore mos harroni shkoni n'Vlore conja Vlores nje porosi nje flamur le te majn ne gji Te gjith vllazen edhe motra Eni ktu se na thrret votra nje kurore s'bashk ta qendisim nje flamur pa yll ta ngrisim Le te degjoj bota mbare kshtu rrin z'bashku POPULLI SHQIPTARE.

  • Nessuna nota. Siate i primi a dare!

Aggiungi un commento

Stai utilizzando un software AdBlock, che blocca i captcha pubblicitari utilizzati su questo sito. Per poter inviare il tuo messaggio, disattiva AdBlock.