Tonin Tershana - Te Dua o Det

Tonin Tershana - Te dua o det
Kompozitor Tonin Harapi
Teksti Mark Gurakuqi

Kjo kenge eshte kenduar naten e dyte te festivalit te 4, e pesta ne radhe, me 25.12.1965. Ne kete festival merr pjese per here te pare Tonin Tershana. Naten e pare ka kenduar kengen "Qeshu vogelushi im" (muzika Bepin Pici), perseritur nga Vita Vilishtari, naten e dyte kete kenge dhe kengen "Kthjelltesi, lumturi" (muzika Mark Kaftalli) perseritur nga Fatmira Puka. Kenga ka fituar çmimin e pare ne festivalin e katert 1965. Kenduar nga Tonin Tershana dhe perseritur nga Rita Vako (nga e cila nuk u transmetua pothuajse kurre me). Kompozitor Tonin Harapi. Teksti Mark Gurakuqi.Informazioni i mesiperm u be i mundur fale informacionit nga "jozefi46"
  • Nessuna nota. Siate i primi a dare!

Aggiungi un commento