Ledina Celo - San Valentino [me tekst]

San Valentino ne te mirepresim
Te takojme ne mes te shkurtit
Te presim, po s'te percjellim
Te jetojme cdo dite te vitit

Ti ne dhurata je kampion
Je rekordmen i puthjeve
sa dhe dielli behet xheloz
per zjarrin e zemrave

Nuk harrohen netet e tua..
ne lokalet plot muzike
Si asnjehere vallezon endrra
sipas ritmeve magjike

Sa heret zbardh agimi
ashtu krejt si pa kuptuar
ne ekstaze zhytet shpirti
ne trupat e perqafuar

San Valentino
dit' e dashurise
Ndonese vjen ne dite dimri
je me e bukura dite pranvere

San Valentino, ty
pa dashuri te gjeti
Por mos u deshpero
trishtimi ti largo

Do vije dashuria
drejt teje po udheton
ajo nuk vonon
Ja kur te trokase!
  • Nessuna nota. Siate i primi a dare!

Aggiungi un commento