Mega Koncerti 100 VJET SHTET Gjeneve (Zvicer) 04.11.2012

Manifestimi Qendror ne Diaspore "100 VJET SHTET" 04.11.2012 Geneva Zvicer Manifestimit Qendror i Diasporës Shqiptare "100 vjet shtet" E festojme se bashku me rastin e 100 vjetorit te shtetit shqiptar, me nje shfaqje te jashtezakonshme nga: Orkestra Simfonike e Teatrit te Operas dhe Baletit, me pjesemarrjen e solisteve me fame nderkombetare nen dirigjimin e maestro Zhani Ciko . Koncert Popullor nga Ansambli i Valleve dhe kengeve Popullore Shqiptare si dhe nga zerat e mirenjohur: Irini Qirjako, Shkurte Fejza, Sabri Fejzullahu, Enkeleda Arifi, Ilir Shaqiri, Kastriot Tusha, Nikoll Nikprelaj, Selami Kolonja, Shyhrete Behluli, Poni, Sinan Vllasaliu, Ramadan Krasniqi-Dani, Nysret Muqiqi, Ismet Behxheti, Meda, Sinan Hoxha, Fatjeta Barballushi, Seldi, Mimoza Selimi, Muhamet Sejdiu, Ansambli i Kengeve dhe Valleve Popullore, dhe shume kengetare nga te gjitha trevat shqiptare. Manifestimi Qendror i Diaspores shqiptare me 4 nentor ne Gjeneve mbledh personalitetet me te njohura te kombit si: Yllka Mujo, Mirush Kabashi, Vace Zela, Nexhmije Pagarusha , Çun Lajçi, Adi Krasta etj. Performanca ekzaltuese dhe spektakel madheshtor nga kengetaret e mirenjohur te muzikes moderne si: ELITA 5, Genta Ismajli, Soni, Tuna, Eugent Buqpepaj, Lori, Etno Engjujt etj Te gjithe bashke, Jug-Veri, Ulqin e Çameri per te festuar 100 vjetorin e Shtetit Shqiperi. e dielen, me 4 Nentor 2012 ne sallen Arena Gjeneve (Zvicer) Nje transmetim televiziv maratone ne RTK RTSH dhe MTV.

Nessuna nota. Siate i primi a dare!

Aggiungi un commento

Stai utilizzando un software AdBlock, che blocca i captcha pubblicitari utilizzati su questo sito. Per poter inviare il tuo messaggio, disattiva AdBlock.