KOLAZH TONIN TERSHANA NE KENGE

KINEMATOGRAFIA SHQIPTARE NE FACEBOOK:
https://www.facebook.com/pages/Kinematografia-Shqiptare/494112627315277?ref=hl
Nje kolazh kengesh nga Tonin Tershana.
1 - "Agimet tona" (duet me Lindita Theodhori)
2 - " Djepi i trimerise" - (duet me Luan Zhegu)
3 - "Kenga e nenes"
4 - "Kenga e poetit"
5 - "Kosovare"
6 - "Kthjelltesi, lumturi"
7 - "Kur me del ne dere"
8 - "Me shoket e mi"
9 - "Mes jush"
10 - "O moj bukuroshe"
11 - "Vajze moj lule moj"
12 - "Vashe dibrane"
13 - "Zambaku i Prizrenit"
14 - "Qeshu voglushi im"
15 - "Lulet e dasmave" (duet me Alida Hisku)
16 - "Vite te zjarrta"
17 - "Te dua o det"

Ky kolazh u krijua nga Kinematografia Shqiptare - Nentor 2013 me
versionet origjinale te kengeve te transmetuara ne Radio Tirana gjate viteve `80-te, dhe qe u nxorren nga arkiva e radios.
Faleminderit qe na ndiqni.
  • Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !

Ajouter un commentaire