Étudiant en droit la vérité se trouve du côté des opprimés
Étudiant en droit

Vedat ADEMI & Samanta KARAVELLA - PO ME PRITE TI

TEKSTI

Vedat:
Shoke te mire, ne te dy
vjen e hidhur kjo, por eshte thjesht komedi.
Tradhetar, syte e tu
por si xhama te thyer do mbeten tek une.

E tani ti tregome, perse kengen degjon;
kur ti afer jo nuk me mban
E tani ti tregome, perse kengen time degjon...?

Refreni:
Nje fjale dhe kthehem une,
po me prite ti,
nga fundi botes vij... (x3)

Samanta:
Veshtroj jashte, bie shi
jam une qe lagem
por ftohte ke ti
Fola une, fole ti...
Nuk ka vend per ne
t'jemi shoke te mire

E tani ti tregome perse kengen degjon;
kur ti afer jo nuk me mban...?

Refreni:
Nje fjale dhe kthehem une,
po me prite ti,
nga fundi botes vij... (x3)

Po me prite ti...!
Po me prite ti...!

Nje fjale dhe kthehem une,
po me prite ti,
nga fundi botes vij... (x2)

Po me prite ti!

  • Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !