Étudiant en droit la vérité se trouve du côté des opprimés
Étudiant en droit

Samanta Karavella - Ste mbaj dot peng

SAMANTA KARAVELLA-STE MBAJ DOT PENG

Nuk te them dot lamtumire
As te lutem me kerko
Nese jeta te buzeqesh pa mua
Zemren ti degjo
Nese lumturine mendon
Qe te prekesh diku gjetke
Jam ok bej si ta ndjesh
Ste mbaj dot peng

Ne kte bote mbesin kujtimet
Shpejt e sotmja do harrohet
Jo nuk jam e deshperuar
Dhe pse vjeshta ka afruar
Nese fjalet jane mbaruar
Shko me mire sa nuk eshte vone
Jepi jetes tende sensin qe kerkon

Ty te kam shpirt, ty te kam jete
Ty te kam diell ne kte planet
Vetem mos ik ne qiell si rete
Te gjithe gabojme ,ste mbaj dot peng
Ty te kam mal, ty te kam dete
Dhe pse me thike nga pas me vret
Ti je armiku im i shtrenjte
Ste mbaj meri , se koha fal
Se koha tret

Une me blune e zemres sime
Jeten shpesh e kam sfiduar
Nuk me ben asgje pershtypje
Me zhgenjimin jam mesuar
Po ksaj here nuk ngurova
Veten time e ndeshkova
Gjithe lirite e kesaj bote ti dhurova

Ty te kam shpirt ...

Une me blune e zemres tende
Jeten time kam flijuar
Nuk kam frike te mbetem vetem
Dhe pse dimri ka afruar
Po ksaj here u dorezova
U dorezova...

Ty te kam mal, ty te ka dete
Dhe pse me thike nga pas me vret
Ti je armiku im i shtrenjt
Ste mbaj meri se koha fal se koha tret...

  • Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !