Samanta Karavella - Ste mbaj dot peng

SAMANTA KARAVELLA-STE MBAJ DOT PENG Nuk te them dot lamtumire As te lutem me kerko Nese jeta te buzeqesh pa mua Zemren ti degjo Nese lumturine mendon Qe te prekesh diku gjetke Jam ok bej si ta ndjesh Ste mbaj dot peng Ne kte bote mbesin kujtimet Shpejt e sotmja do harrohet Jo nuk jam e deshperuar Dhe pse vjeshta ka afruar Nese fjalet jane mbaruar Shko me mire sa nuk eshte vone Jepi jetes tende sensin qe kerkon Ty te kam shpirt, ty te kam jete Ty te kam diell ne kte planet Vetem mos ik ne qiell si rete Te gjithe gabojme ,ste mbaj dot peng Ty te kam mal, ty te kam dete Dhe pse me thike nga pas me vret Ti je armiku im i shtrenjte Ste mbaj meri , se koha fal Se koha tret Une me blune e zemres sime Jeten shpesh e kam sfiduar Nuk me ben asgje pershtypje Me zhgenjimin jam mesuar Po ksaj here nuk ngurova Veten time e ndeshkova Gjithe lirite e kesaj bote ti dhurova Ty te kam shpirt ... Une me blune e zemres tende Jeten time kam flijuar Nuk kam frike te mbetem vetem Dhe pse dimri ka afruar Po ksaj here u dorezova U dorezova... Ty te kam mal, ty te ka dete Dhe pse me thike nga pas me vret Ti je armiku im i shtrenjt Ste mbaj meri se koha fal se koha tret...

  • Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !

Ajouter un commentaire

Vous utilisez un logiciel de type AdBlock, qui bloque le service de captchas publicitaires utilisé sur ce site. Pour pouvoir envoyer votre message, désactivez Adblock.