Noizy - Real Talk (Prod.by A-Boom) THE LEADER

Instagram : https://www.instagram.com/ZiniZin

MIX/MASTERED BY DJ-ABOOM @ www.rapcordings.com

LYRICS:
Jom shum ma I Mir se reputacioni im, shumica krejt ca folin asht thjesht 1 trillim,
njerez qe skan besim njerez pa pik kupim,
Edhe ca se jam rrepist pse po Bon paragjykim?

Kjo nuk ishte rastesi qe kom me miliona fansa,
Shumica prej tyre me ndjekin cdo hapa,
Vishen sikur un ndoshta folin sikur un,
Biles kur shkojn mi pre floket shkojn I prejn sikur un,

Por ne syt e tu un ndoshta jam injorant,
Jam dikush pa shkoll edhe ndoshta arrogant,
Qe Skam edukat dhe nuk sillem mir me njerez,
Por ate qe bona un to smund ta bosh Kurr n'jet

Kjo shkon per krejt ata qe me vecojn mu nga tjeret,
Jam nje soj si ti shqipe thjesht me I eger,
Thjesht me I etur dhe kerkoj gjithmon me t'miren,
Nese bota m'njeh 1 dit? E bona per shqipnien,

Jam rrepist I kohes kam nje stil shum unik,
Foli ca kom n'zemer edhe n'zemer t'mes si pik,
Ndryshe nga tjeret sepse kurr nuk shtirem,
Jam ky qe sheh edhe eci me ma t'miret,

OTR prej nga viti 0 1,
I rritur n'emigrim tash jam kthy prap n'shpi,
Vodha talentin dhe e pruna ne shqipri,
Nese un arrita diku besom qe e bon dhe ti,

Filozofi? Jo thjesht Behu ti,
Fole rrealitetin edhe nese esht I zi,
Preokopi? Normal Asgje nuk t'vjen for free,
Jeta esht e eger prandaj jena kuq e Zi,

Gjak dhe veshtirsi stermundime pa kufi,
Mishi mbohet kokrra kur mendoj per ket shqipri,
Prandaj e kam merzi qe t'behem si cdo njeri,
Rrefuzoj qe tjem si tjerit prandaj mu mkan zili,

Esht e vertet qe kam bo disa skandale,
Kam fjet dhe me shum femra dhe kjo esht shum rreale,
Esht shum normale kam Bo edhe gabime,
Por kto sene s'krehasohen kurr me mirsin time,

Thjesht kam qen I ri - I ri sikur ti,
Cdo njeri ka 1 t'kalume thjesht imja ka fuqi,
E imja mbahet mend sepse jam nje gjeni,
Ne rast se Ty nuk te pelqen atehere as mu sm'pelqen ti,

Synoj aq nalt sa kur shoh posht tutem,
Atje bon shum ftoht dhe kurr atje s'futem,
Qendroj ktu lart me nje Zemer shum te paster,
Nuk jam I varfer por nuk jam as I pasur,

Jam shum I thjesht sa Ty nuk ta merr mendja,
Kam talent dhe me buron nga zemra,
Shum falenderime s'esht nevoja me then emra,
Kush esht OTR vec per to m'rreh zemra.

3'shat nat nese je otr, 3'shat n'hava nese je otr
  • Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !

Ajouter un commentaire