Créer un site internet

LEDINA ÇELO - SAN VALENTINO

San Valentino ne te mirepresim
Te takojme ne mes te shkurtit
Te presim, po s'te percjellim
Te jetojme cdo dite te vitit

Ti ne dhurata je kampion
Je rekordmen i puthjeve
sa dhe dielli behet xheloz
per zjarrin e zemrave

Nuk harrohen netet e tua..
ne lokalet plot muzike
Si asnjehere vallezon endrra
sipas ritmeve magjike

Sa heret zbardh agimi
ashtu krejt si pa kuptuar
ne ekstaze zhytet shpirti
ne trupat e perqafuar

San Valentino
dit' e dashurise
Ndonese vjen ne dite dimri
je me e bukura dite pranvere

San Valentino, ty
pa dashuri te gjeti
Por mos u deshpero
trishtimi ti largo

Do vije dashuria
drejt teje po udheton
ajo nuk vonon
Ja kur te trokase!
  • Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !

Ajouter un commentaire