Mega Koncerti 100 VJET SHTET Gjeneve (Zvicer) 04.11.2012

Manifestimi Qendror ne Diaspore "100 VJET SHTET" 04.11.2012 Geneva Zvicer

Manifestimit Qendror i Diasporës Shqiptare "100 vjet shtet"

E festojme se bashku me rastin e 100 vjetorit te shtetit shqiptar,
me nje shfaqje te jashtezakonshme nga: Orkestra Simfonike e Teatrit te Operas dhe Baletit, me pjesemarrjen e solisteve me fame nderkombetare nen dirigjimin e maestro Zhani Ciko .
Koncert Popullor nga Ansambli i Valleve dhe kengeve Popullore Shqiptare si dhe nga zerat e mirenjohur:
Irini Qirjako, Shkurte Fejza, Sabri Fejzullahu, Enkeleda Arifi, Ilir Shaqiri, Kastriot Tusha, Nikoll Nikprelaj, Selami Kolonja, Shyhrete Behluli, Poni, Sinan Vllasaliu, Ramadan Krasniqi-Dani, Nysret Muqiqi, Ismet Behxheti, Meda, Sinan Hoxha,
Fatjeta Barballushi, Seldi, Mimoza Selimi, Muhamet Sejdiu, Ansambli i Kengeve dhe Valleve Popullore, dhe shume kengetare nga te gjitha trevat shqiptare.

Manifestimi Qendror i Diaspores shqiptare me 4 nentor ne Gjeneve mbledh personalitetet me te njohura te kombit si: Yllka Mujo, Mirush Kabashi, Vace Zela, Nexhmije Pagarusha , Çun Lajçi, Adi Krasta etj.

Performanca ekzaltuese dhe spektakel madheshtor nga kengetaret e mirenjohur te muzikes moderne si: ELITA 5, Genta Ismajli, Soni, Tuna, Eugent Buqpepaj, Lori, Etno Engjujt etj

Te gjithe bashke, Jug-Veri, Ulqin e Çameri per te festuar 100 vjetorin e Shtetit Shqiperi.
e dielen, me 4 Nentor 2012 ne sallen Arena Gjeneve (Zvicer)

Nje transmetim televiziv maratone ne RTK RTSH dhe MTV.

  • Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !