Ilir Shaqiri-Keng per Agim Zenelin dhe Luan Smajlin

Agim Zeneli lindi me 16.11.1962 në Jabllanicë. Ku e lypen aty e gjetën; Agim Bardhi n'ball t'uçk-së Deshti vdekjen,se desh jetën Trim mbi trima trim me besë Po mbi te gjitha te vertetën E shartoj me gjak e vesë Është kjo shqipe nga Jabllanica S'e ndali vapa s'e ndali ngrica. Vdiq me 29.01.1999 Luan Smajli lindi me 08.07.1978 në Shqiponjë ish -Jabllanicë- Luan Smajli qe shumë i ri Të matej me vdekjen si burrë, I ndërroi librat me armën e tij Zëri i atdheut e kishte mburrë, Në verë e dimër,në borë e shi Këtu këmbë shkau mos t'shkeli kurrë, Dashurinë Kosovës ia fali Për këtë dha jetën LUAN SMAJLI. Vdiq me 29.01.1991 Jetojmë me dhimbjen e madhe qe te HUMBEM por gjithmonë KRENAR që të patem.. Kujtimi dhe Dashuria për ju do të jetë Gjithmonë në Zemrat tona..

  • Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !

Ajouter un commentaire

Vous utilisez un logiciel de type AdBlock, qui bloque le service de captchas publicitaires utilisé sur ce site. Pour pouvoir envoyer votre message, désactivez Adblock.