Ilir Shaqiri-Jam Evrope

Just proud to be albanian! Lyrics: Moj Evropë, Evropë e vjetër, Si s'ma gjete një rrugë tjetër? Një rrugë tjetër pak kthes 100 vjet mi qite n'harresë. Moj Evropë e bija tallkanit Ta vumë zjarrin mes te Ballaknit ta vumë zjarrin qe m'përvlon e nuk pres ma nuk pres si kujton Nuk ia u pres hilet si t'thash se mka ra ma thika n'asht e dredhitë po dalin n'fushë arat vorre mi kanë mbushë. 100 vjet poj pres ngushëllim Po i laj du'rt me gjakun tim. Kthema mua krenarinë dhe doren se Mos t'ndaj kufi, mos t'ndaj kufi. Kthema tokën, kthjellma qjellin; Kthema borxhin, kthema borxhin, Lshoma diellin. Dua t'jem zot N'time tokë. Dje dhe sot, sot e neser jam Evropë, Jam Evropë, jam Evropë. Herë në lindje herë në Azi Herë me be, herë me dredhi. Trup e kokë mi bënin copë Që t'mos isha ma Evropë...

  • Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !

Ajouter un commentaire

Vous utilisez un logiciel de type AdBlock, qui bloque le service de captchas publicitaires utilisé sur ce site. Pour pouvoir envoyer votre message, désactivez Adblock.