Ilir Shaqiri Arben Haliti

I kerkova vargjet dege e maja lisash ..
I kerkova tingujt ne shkelqime plisash..
Dua te nxjer kengen,zemren nga krahnori ,Per ty o yll drite deshmor i ketij kombi
Nene moj lokja ime ,ju shoke mos me qani me gjak djalerie ringjallet vatani
Dua nji dritare atje poshte tek varri me flamur mbulue nje kenge shqiptari..
Atje nball te luftes zemer zjarr pelciti
Plumb ne goje te pushkes eshte Arben Haliti
Le te jehoje kenga mbi shkrepa dhe gurre .O Arben Haliti je shqipe nFlamur..

Plot dy vjet ne ender po i kaloj malet,zemra permbi maja ne cdo pellemb me ndalet.
Dua te nxjer kengen,zemren nga krahnori ,Per ty o yll drite deshmor i ketij kombi
Nene moj lokja ime ,ju shoke mos me qani me gjak djalerie ringjallet vatani
Dua nji dritare atje poshte tek varri me flamur mbulue nje kenge shqiptari..
Atje nball te luftes zemer zjarr pelciti
Plumb ne goje te pushkes eshte Arben Haliti
Le te jehoje kenga mbi shkrepa dhe gurre .O Arben Haliti je shqipe nFlamur..
Atje nball te luftes zemer zjarr pelciti
Plumb ne goje te pushkes eshte Arben Haliti
Le te jehoje kenga mbi shkrepa dhe gurre .O Arben Haliti je shqipe nFlamur..

  • Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !

Ajouter un commentaire

Vous utilisez un logiciel de type AdBlock, qui bloque le service de captchas publicitaires utilisé sur ce site. Pour pouvoir envoyer votre message, désactivez Adblock.