Flori Mumajesi fiton "Video Fest Muzikor 2013" - Vizion Plus - News - Lajme

Flori Mumajesi ka qene triumfuesi i mbrëmjes ne ceremoninë e ndarjes se çmimeve muzikore "Video Fest Muzikor 2013", i cili fitoi çmimin per videoklipin me te mire per këngën "Pa jete". Ne ceremoni moren pjese qindra personazhe publike nga muzika, arti e politika. Mbrëmja bashkoi ne skene Shqipërinë dhe Kosovën, me interpretimin e Soni Malajt dhe Tunes me këngën "Vogue" ndersa atmosfera u ndez me rikthimin ne skene te grupit "Marigona", Adrian Gaxhes dhe Florianit, "Fisniket", Adrian Bujupi, Nora Istrefi e shume te tjere. Te gjitha videoklipet ne nominim u vlerësuan me 17 çmime, ne cilat kryesonin këngëtaret nga Shqiperia Elvana Gjata me 4 dhe Flori Mumajesi me 5 nominime. Elvana Gjata u vlerësua me çmimin, "Klipi me i mire" per këngën duet me 2po2 apo kenga me e bukur R&B, Tuna terhoqi çmimin per kengen "I asaj" qe u vlerësua si klipi me performancen me te bukur, Dafina Zeqiri mori çmimin si klipi me i bukur pop, e cila falenderoi fansat përmes nje video mesazhi, por çmime tërhoqën njeri pas tjetrit edhe Ermal Fejzullahu dhe Gena, Adrian Gaxha, Vesa Luma e shume te tjerë. Nuk kishte sesi ti mungonte edicionit te 11-te te ketij eventi, edhe parakalimi i yjeve mbi tapetin e kuq, nje tradite kjo qe starton mbrëmjen. "Video festi muzikor 2013" nisi ne oren 20:00 ne nje transmetim maratone ne ekranin e Vizion Plus dhe RTV 21 ne Kosove. Festivali i video-klipeve me te mira muzikore mbledh qysh prej vitit 2003 te gjitha yjet e artit muzikor nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia dhe Diaspora, me qellim promovimin e produksioneve me te mira shqiptare.

Gold Mumajesi victor of the evening was the awards ceremony music "Music Video Fest 2013", which won the award for best video clip for the song "Free Life". We ceremony attended by hundreds of public personages music, art and politics. The evening brought together on stage Albania and Kosovo, with interpretation and tunes with Nicki Minaj song "Vogue" while restoring the atmosphere was hot on stage with the band "Marigona" Adrian Gaxhes and Florian, "Fisniket" Adrian Bujupi, Norah Jones and more other. All videos nomination was evaluated with 17 awards, in which singers headed by Linkin Park Albania gold Mumajesi 4 and 5 nominations. Linkin Park was awarded the prize, "Klipi best" for the song duet with 2po2 or song with beautiful R & B, Tuna attracted Award for the song "I that" that was deemed clip Performance with beautiful, Dafina took the award clip with beautiful pop, who thanked fans through a video message, but prices also dropped one after another feat Ermal and Gena, Adrian Gaxha, Michael Jackson and many others. There was how you lacked the 11th edition of the event, the parade of stars on the red carpet, a tradition that starts this evening. "Video Music Fest 2013" began at 20:00 in a marathon broadcast on Vision Plus screen and RTV 21 in Kosovo. Festival video clips with good music since 2003 collects all the stars of the musical art from Kosovo, Albania, Macedonia and Diaspora, with the aim of promoting the best Albanian productions.

  • Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !