Çamëri Nuse Me Halle - Greek genocide against Albanians

Çameri nuse me halle Vetem ty te kam ndermend Me qan syri per nje valle Me djeg zemra per nje kenge Ka shume kohe qe jam larg teje Ika qe kur jesh femi Gjaku yt me rrjedh ne deje Nena ime Çameri Dhe ne ardhsha asaj ane Nje merak te madh e kam Te kercej nje valle came T'me shkoje koka ne tavan Nem nje sy te te shikoj Sa her malli te me marr Lem nje bace ta punoj Kur te vdes ta kem nje varr Çameri nuse me halle Vetem ty te kam ndermend Me qan syri per nje valle Me djeg zemra per nje kenge Sa here te kujtoj me malle Pikon lot ne syt' e mi S'te harroj sa te jem gjalle Moj e bukura Çameri Kembekryq permbi rrogoz Ne baçe une le te rri Syte ne qiell do ti fundos Te gjej yllin Çameri Copa copa te me bluash Mos me lesh nam e nishan Njeqind here te me gatuash 1000 here do behem çam!!!

  • Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !

Ajouter un commentaire

Vous utilisez un logiciel de type AdBlock, qui bloque le service de captchas publicitaires utilisé sur ce site. Pour pouvoir envoyer votre message, désactivez Adblock.