Parashqevi Simaku Me syte e tu (With your eyes)

Very beautiful albanian song of Parashqevi Simaku from 1987 Shum faleminderit Verrini per finding and digitizing such rare and beautiful videoclip! Nje mbremje kthehesha tek ti Me mall te ri te pa treguar, Une te mungoja ty e di Ashtu si ti me ke munguar. Ne krah pran' meje ate cast Kaloj nje cift i zemeruar, Pash nje femije i ndiqte pas Si zog i trembur, i hutuar. Oh, se cme folen aq shume Syte e tu vogelush Thelle ne boten tende gjurme Mund te ler dikush Jo seshte e lehte e dime Eshte e veshtire Qe te jesh ne jete nje prind i miiire. (Refreni) Jo seshte vetem fjale Ndjenja jone e paster rritur me femijet tane Por ti dhe un e dim Cesht' per nje femije dashuri e njerzeve te mire.

  • Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !

Ajouter un commentaire

Vous utilisez un logiciel de type AdBlock, qui bloque le service de captchas publicitaires utilisé sur ce site. Pour pouvoir envoyer votre message, désactivez Adblock.