SHPËTIM ZOGAJ feat CYANIDE - UNË JAM

UNE JAM ( 100 VJET ) 2012
Beat by SHZ
Textin e konges e keni me posht...


*UNE JAM ( 100 Vjet )*

Shumë i fortë qëndrova - nëpër shumë stuhi
shumë shekuj me radhë ...
Shumë herë u rrëzova - bëja HISTORINË
Dola faqebardhë ...

Unë jam ktu - që nga lashtësia
T`lashta janë dhe gjurmët e mija
madje dhe vet Zoti - e tha me fjalë të shejtë
KTU ESHTE TOKË E SHQIPEV` DHE DO T`MBES`E NJEJTE

Nuk E di pse koha - disi na ndryshoj
Diku ne gabuam - m s`jemi njësoj
Historinë harruam - kush duhet te jemi
Asgje si me pare - pse vall( prap ) smund te themi...

(by M K)
Une jam ktu - kur skish njeri
Kur s`kish kufinj` e as fqinjësi
Unë jam ktu edhe ktu do te jem
gjer`sa mali t`behet hi - e hiri mal përsëri

Texti i Cyanide`
Dr Jet a.k.a CYANIDE

kur ma shum se me ni zot njerzit kan bo be,
kur ska pas parti politike e ska pas fe,
je kon ktu kur su kon kush, e ala je,
3000 vjet perpara krejtve, edhe epokes tre,
ktu ska pas grek, ktu ska pas shka,
jom kon ktu perpara kejtve, edhe jom ala,
jom qu ma i fort, sa her qe kom ra,
qdo okupator, fuqin ma ka pa,
jom kon ktu perpara kohes, jom pi ne fillim,
rrethi e mohon, po kejt bota e din,
harta ka ndrryshu, kombi ni qendrrim,
kuq e zi e du flamurin, ton per ni qellim,
historine ma kan vjedh, iden sma kan marr,
rrajt ne Mal te Dajtit, shpellat neper Xharre,
fiset mi kan nda, shpijat mi kan kall,
gojen ma kan mshel, frymen sma kan nal....
  • Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !

Ajouter un commentaire