Bashkim Alibali Mes bukurive

Muzika: Vladimir Kotani
Teksti: Arben Duka
Interp: Bashkim Alibali
Kur Vjen Pranvera 1987. Nje kenge tipike shqiptare e viteve 80` e harruar nga Spektaklet e pas viteve90`,por qe ka melodi dhe rrjedh rrjedhshem nen interpretimin e ngrohte te Bashkim Alibalit. I madh mbetet dhe Babai i ketij evenimenti,i paharruari dirigjenti yne i madh Ferdinand Deda!

  • Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !