Étudiant en droit la vérité se trouve du côté des opprimés
Étudiant en droit

Alban Skenderaj - Si me pare (Official version HD + Lyrics)

Kliko per te blere me SMS videon - studio kualitet : http://www.arkiva-shqip.com/?slconkey=udmHTcsniL

Lyrics :

SI ME PARE

sikur nje cast te isha ndalur
e te degjoja zerin tim,
me siguri me kishe falur,
si me pare,si me pare,
kur ndanim nje mendim

perse me vodhe te verteten
dhe nuk me the as lamtumire
perse s'ma more embel edhe jeten
sime pare,si me pare
do e jepja me deshire

fol ti une kendoj
fjalet qe ti thua
fol ti cfare po ndjen tani
une te degjoj dhe nese mijra kilometra je larguar
por si me pare sa me pare si me pare
po pres nje mrekulli

dhe une vazhdoj te ngushellohem
per sa jetoj ne nje vegim
nga pranga jote jo s'dua te lirohem
si me pare,si me pare
i vetmi frymezim

fol ti une kendoj
fjalet qe ti thua
fol ti cfare po ndjen tani
une te degjoj dhe nese mijra kilometra je larguar
dhe si me pare sa me pare si me pare
une dua te di...

kush jam sot tek ti
a jemi larg nga dje
jam diell apo shi
nje vetetime pa re
mos vuaj,mos vuaj,me thuaj
jo me lote..eshte e kote..

Por vetem fol ti...

  • Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !