Étudiant en droit la vérité se trouve du côté des opprimés
Étudiant en droit

Alban Skenderaj - Nje here ne jete

Alban Skenderaj - Nje here ne jete me tekst

Me sa duket ket nate do ta kujtoj
me sa duket neser nje drit e re do te me zgjoj
pse me thua te dua e pse e ndjej
pse kur je ti me mua eren e saj me nuk e gjej


reff
ti je ajo qe po sfidon
ate qe koha dot nuk po e sheron
ti e di se qfare me mundon mua
je ajo qe vjen 1 her ne jet sa dua te dua
por ti e di se une nuk them aq leht te dua por
je ajo qe vjen 1 her ne jet nje her ne jet


me sa duket ket her sdo refuzzoj
mesa duket tani zemren tende do ndaloj
ti me thua te dua e une e ndjej
dhe kur je ktu me mua ndjenjen dot nuk e genjen
ti je ajo qe po ndriqon, po ndriqon aty ku dielli dot nuk po deperton

reff 2x
ti e di se qfare me mundon mua
je ajo qe vjen 1 her ne jet sa dua te dua
por ti e di se une nuk them aq leht te dua por
je ajo qe vjen 1 her ne jet nje her ne jet

  • Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !