Étudiant en droit la vérité se trouve du côté des opprimés
Étudiant en droit

Alban Skenderaj - Mirsevjen ne shpirtin tim (Official VIDEO + Lyrics)

Facebook: http://www.facebook.com/ArkivaShqip
Realizuar nga Max Production.
LYRICS: MIRSEVJEN NË SHPIRTIN TIM

Ti që prite s'di për sa vjet,
Ti që ëndrrat nuk i pe realitet.
Ti që natën e vure në gjumë,
Ti që meritove më shumë.

Ti që s'gjete kurrë një mik të vërtetë,
Ti që një mundësi akoma po e pret.
Ti që mbete gjithmonë në kërkim,
Ti që shkon e ti që vjen,
Ti që përgjigjen nuk e gjen.

Mirsevjen në shpirtin tim,
Në një rrugë që s'ka mbarim,
Për të gjithë ky është i njëjti udhëtim.

Nën një qiell e nën një strehë,
Në një botë, në një atdhe,
Nesër ndoshta do të jetë më mirë se dje.

Ti që brenda ndihesh fëmijë,
Ti që vuan kur ai nuk do tja dij,
Ti që shkollën e le për një punë,
Ti që meritove më shumë.

Ti që sapo more puthjen e parë,
Ti që dhe një borxh akoma se ke larë,
Ti që jetën e ktheve në lojë,
Ti që shkon e ti që vjen
Ti që pergjigjen nuk e gjen.

Mirsevjen ne shpirtin tim,
Ne një rrugë që s'ka mbarim,
Për të gjithë ky është i njëjti udhëtim.

Nën një qiell e nën një strehë,
Në një botë, në një atdhe,
Nesër ndoshta do të jetë më mirë se dje.

  • Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !