Alban Skenderaj - Kur fjalet mungojne

Alban Skenderaj - Kur fjalet mungojne (lyrics) Tekst : Ti ulur në një stol e vendosur shikon. Ti me dyshimet e tua që vet i ndihmon. Heshtja lehtë të pushton, Dhe fjalët e ndjera s'të vijnë. Ndoshta një krenari të kotë Kërkon ti të mbrosh me veshtrim. Pastaj ëmbël më shfaqesh parpritur Dhe më gjen te papërgatitur. Dorën ma merr dhe fort ti ma shtrengon Më e forta ndjenjë e arritur. Ti nuk gjen dot forçën Të më shohësh në sy Ndihem i vetmuar kur jemi te dy. Ti bukur e kupton më s'do jetë si njëherë. Ti rolin tënd vazhdon por frika të merr. Heshtja nis të braktis Dhe lotët e ndjerë të vijnë Zemra trokitjen e nis Tashmë i vërtet ky trishtim. Pastaj ëmbël më shfaqesh papritur Dhe më gjen te papërgatitur. Fjalët e tua vonë po tingëllojnë Ato fjalë që dikur i kam pritur. Fjalët e ndërtojne një lumturi Ndihem i vetmuar kur jemi të dy Ti nuk gjen dot forçën Të më shohësh në sy Ndihem i vetmuar kur jemi te dy.

  • Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !

Ajouter un commentaire

Vous utilisez un logiciel de type AdBlock, qui bloque le service de captchas publicitaires utilisé sur ce site. Pour pouvoir envoyer votre message, désactivez Adblock.