Créer un site internet

UNDOC: KORRUPSIONI SHUMË I PRANISHËM NË BALLKANIN PERËNDIMOR

 • moderator
  • moderator
  ImageKorrupsioni, pas papunësisë
  dhe standardit të ulët
  jetësor, është brenga më e
  madhe e qytetarëve të
  Ballkanit Perëndimor,
  thuhet në raportin e rregullt të OKB-së për
  Drogë dhe Krime (UNDOC), i
  cili u publikua të martën në
  Bruksel.

  Sipas raportit 12 për qind e
  banorëve të Ballkanit
  Perëndimor, paguajnë mito të
  paktën një herë në vit. ”Korrupsioni më i pranishëm është në Bosnje dhe Shqipëri, e
  pastaj në Kroaci, Kosovë, Mal të
  Zi dhe Serbi, ndërsa është më
  pak i shtrirë në Maqedoni”, thuhet në raport.(RTK)
 • Ilir Lleshi
  • Ilir Lleshi
  Pershendetje !
  Eshte e vertete se ne Shqiperi dhe ballknain perendimore ka korrupsion, por kjo seshte asgje.
  Ne ballkane "Mito" nuk eshte me e denushme por nje diça normale.
  Ne zgjedhjet e fundit kandidonte per kryetar bashkie nje i korruptuar dhe i perkiste partise qe aderoja edhe une,ne forumet e partise e kundershtova me force qe te mos rikandidoj ky kandidate perseri sepse eshte i korruptuar, por kerkesa dhe vota ime nuk ishte shumice.
  Ku dolem nga bledhja nje shok i imi me tha; A nuk e kuptone se te beshe korupsione sot edhe vlere.
  Per momentin per fjale qe metha shoku e ironizova por kishte patur te drejte sepse ky kryetare fitoje 70%.
  Korupsioni eshte cthurje ekonomike, dhe ku thurje ekonomike lulzon kriminaliteti.
  Ilir LlESHI
  Peshkopi,15 Gusht 2011.[/i][i][b][/b]

Përgjigjju këtij mesazhi

Ju nuk jeni i autorizuar për të postuar një mesazh në forum.