Créer un site internet

Pjesa XVII Rishikimi i Kushtetutës

Neni  177

1.    Nisma   për rishikimin  e  Kushtetutës mund  të  ndërmerret  nga  jo  më  pak se  një e  pesta  e  anëtarëve  të  Kuvendit.

2.     Asnjë  rishikim  i  Kushtetutës  nuk  mund  të  ndërmerret  gjatë  kohës  kur  janë vendosur masat  e  jashtëzakonshme.

3.    Projekti  miratohet  nga  jo  më  pak  se  dy  të  tretat  e  të  gjithë  anëtarëve  të Kuvendit.

4.    Kuvendi  mund  të  vendosë,  me  dy  të  tretat  e  të  gjithë  anëtarëve  të  tij,  që projektamendamentet  kushtetuese  të  votohen  me  referendum.  Projektligji  për rishikimin  e  Kushtetutës  hyn  në  fuqi  pas  ratifikimit  me  referendum,  i  cili  bëhet  jo më  vonë  se  60  ditë  nga  miratimi i tij në  Kuvend.

5.    Amendamenti  kushtetues  i  miratuar  i  nënshtrohet  referendumit,  kur  këtë  e kërkon  një  e  pesta  e  të  gjithë  anëtarëve  të  Kuvendit.

6.    Presidenti  i  Republikës  nuk  ka  të  drejtë  ta  kthejë  për  rishqyrtim  ligjin  e miratuar nga  Kuvendi  për rishikimin  e  Kushtetutës.

7.     Ligji  i  miratuar  në  referendum  shpallet  nga  Presidenti  i  Republikës  dhe  hyn në  fuqi në  datën  e  parashikuar  në  këtë  ligj.

8.    Rishikimi i Kushtetutës për të  njëjtën  çështje  nuk mund  të  bëhet  përpara se  të ketë  kaluar  një  vit  nga  dita  e  rrëzimit  të  projektligjit  në  Kuvend  dhe  jo  më  përpara se  të  kenë  kaluar 3  vjet  nga  dita  e  rrëzimit të  tij  në  referendum.

 • Asnjë vlerësim. Bëhu i pari që e jep atë!

Komentet

 • theragun elite

  1 theragun elite Më 11/03/2021

  It is not my first time to go to see this web site, i am browsing this web page dailly and obtain pleasant data from here everyday.|
 • atmospheric water generator price

  2 atmospheric water generator price Më 06/01/2021

  I know this if off topic but I'm looking into starting my own weblog and was wondering what all is required to get set up? I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny? I'm not very internet savvy so I'm not 100% sure. Any suggestions or advice would be greatly appreciated. Cheers|
 • hey

  3 hey Më 05/01/2021

  Taxi moto line
  128 Rue la Boétie
  75008 Paris
  +33 6 51 612 712  

  Taxi moto paris

  Thanks for finally talking about >Pjesa XVII Rishikimi i Kushtetutës <Loved it!
 • thefeed

  4 thefeed Më 26/12/2020

  Thank you, I have just been searching for info approximately this topic for a long time and yours is the greatest I have found out till now. But, what in regards to the conclusion? Are you positive in regards to the source?|
 • feed

  5 feed Më 25/12/2020

  Whats up very cool web site!! Man .. Beautiful .. Superb .. I'll bookmark your blog and take the feeds also? I'm glad to search out a lot of useful information here in the post, we'd like develop extra strategies on this regard, thank you for sharing. . . . . .|
 • feed

  6 feed Më 25/12/2020

  {
 • thefeed

  7 thefeed Më 24/12/2020

  Your style is so unique in comparison to other people I have read stuff from. Thank you for posting when you've got the opportunity, Guess I will just bookmark this page.|
 • berkey

  8 berkey Më 28/11/2020

  Hi there it's me, I am also visiting this web site regularly, this site is really good and the people are in fact sharing nice thoughts.|

Shto një koment