Créer un site internet

Çamëri Nuse Me Halle - Greek genocide against Albanians

Çameri nuse me halle
Vetem ty te kam ndermend
Me qan syri per nje valle
Me djeg zemra per nje kenge

Ka shume kohe qe jam larg teje
Ika qe kur jesh femi
Gjaku yt me rrjedh ne deje
Nena ime Çameri

Dhe ne ardhsha asaj ane
Nje merak te madh e kam
Te kercej nje valle came
T'me shkoje koka ne tavan

Nem nje sy te te shikoj
Sa her malli te me marr
Lem nje bace ta punoj
Kur te vdes ta kem nje varr

Çameri nuse me halle
Vetem ty te kam ndermend
Me qan syri per nje valle
Me djeg zemra per nje kenge

Sa here te kujtoj me malle
Pikon lot ne syt' e mi
S'te harroj sa te jem gjalle
Moj e bukura Çameri

Kembekryq permbi rrogoz
Ne baçe une le te rri
Syte ne qiell do ti fundos
Te gjej yllin Çameri

Copa copa te me bluash
Mos me lesh nam e nishan
Njeqind here te me gatuash
1000 here do behem çam!!!
  • No ratings yet - be the first to rate this.

Add a comment