Mega Koncerti 100 VJET SHTET Gjeneve (Zvicer) 04.11.2012

Manifestimi Qendror ne Diaspore "100 VJET SHTET" 04.11.2012 Geneva Zvicer Manifestimit Qendror i Diasporës Shqiptare "100 vjet shtet" E festojme se bashku me rastin e 100 vjetorit te shtetit shqiptar, me nje shfaqje te jashtezakonshme nga: Orkestra Simfonike e Teatrit te Operas dhe Baletit, me pjesemarrjen e solisteve me fame nderkombetare nen dirigjimin e maestro Zhani Ciko . Koncert Popullor nga Ansambli i Valleve dhe kengeve Popullore Shqiptare si dhe nga zerat e mirenjohur: Irini Qirjako, Shkurte Fejza, Sabri Fejzullahu, Enkeleda Arifi, Ilir Shaqiri, Kastriot Tusha, Nikoll Nikprelaj, Selami Kolonja, Shyhrete Behluli, Poni, Sinan Vllasaliu, Ramadan Krasniqi-Dani, Nysret Muqiqi, Ismet Behxheti, Meda, Sinan Hoxha, Fatjeta Barballushi, Seldi, Mimoza Selimi, Muhamet Sejdiu, Ansambli i Kengeve dhe Valleve Popullore, dhe shume kengetare nga te gjitha trevat shqiptare. Manifestimi Qendror i Diaspores shqiptare me 4 nentor ne Gjeneve mbledh personalitetet me te njohura te kombit si: Yllka Mujo, Mirush Kabashi, Vace Zela, Nexhmije Pagarusha , Çun Lajçi, Adi Krasta etj. Performanca ekzaltuese dhe spektakel madheshtor nga kengetaret e mirenjohur te muzikes moderne si: ELITA 5, Genta Ismajli, Soni, Tuna, Eugent Buqpepaj, Lori, Etno Engjujt etj Te gjithe bashke, Jug-Veri, Ulqin e Çameri per te festuar 100 vjetorin e Shtetit Shqiperi. e dielen, me 4 Nentor 2012 ne sallen Arena Gjeneve (Zvicer) Nje transmetim televiziv maratone ne RTK RTSH dhe MTV.

Noch keine Rezension. Geben Sie die erste Bewertung ab!

Kommentar verfassen

Sie verwenden eine Software vom Typ AdBlock, die den auf dieser Website verwendeten Captcha-Werbeservice blockiert. Um Ihre Nachricht zu senden, deaktivieren Sie Adblock.