Shkëndija shpallet kampione e Maqedonisë(volejboll)

juridiksi Nga Më 29/05/2011 comment 6

folder_openSporti

2011-05-15Shkëndija shpallet kampione e Maqedonisë, duke ngritur për herë të parë trofeun më të rëndësishëm të futbollit në vendin fqinj. Skuadra shqiptare nga Tetova ka fituar matematikisht titullin (me 67 pikë), kur mungojnë edhe tri javë nga mbyllja e Ligës së Parë, pas fitores 0-2 në fushën e Turnovës. Shkëndija ka përfituar edhe nga barazimi 1-1 i Metalurgut, ndjekëses më të afërt, në fushën e Rabotniçkit. Në Tetovë ka nisur festa për këtë triumf të skuadrës së drejtuar nga tekniku Qatip Osmani, që në 30 ndeshje të zhvilluara kanë regjistruar 22 fitore, 7 barazime dhe vetëm 3 humbje, duke mos e vënë asnjëherë në dyshim faktin se ishin skuadra më e mirë e kampionatit. Gjithashtu, ata kishin sulmin më të mirë, me 60 gola të realizuar dhe mbrojtjen më të fortë të sezonit, me vetëm 19 rrjeta të pësuara.
Ndërkohë, një atmosferë festive pritet edhe në ndeshjen që Shkëndija do të luajë gjatë mesjavës së ardhshme në shtëpi me Rabotniçkin. Ky është viti i dytë radhazi që një skuadër shqiptare fiton titullin kampion në elitën e futbollit maqedonas. Gjatë sezonit të kaluar, festa ishte e skuadrës tjetër nga Tetova, Renova. Aktualisht kampionët e shkurorëzuar luftojnë për një vend në turet eliminatore të Europa League, pasi ndodhen në vendin e tretë.[Shqip]
 • Asnjë vlerësim. Bëhu i pari që e jep atë!

Komentet

 • Jim

  1 Jim Më 10/03/2012

 • Jim

  2 Jim Më 10/03/2012

  greattttttt<a href="http://www.vjstreet.com/en">new music video</a>
 • tool steel

  3 tool steel Më 09/09/2011

  thanks for share[b][/b]
 • hopkins vs dawson

  4 hopkins vs dawson Më 13/08/2011

  These kind of post are always inspiring and I prefer to read quality content hopkins vs dawson live streaming so I happy to find many good point here in the post, writing is simply great, thank you for the post hopkins vs dawson tickets.
 • love stories

  5 love stories Më 30/07/2011

  The highflying is tarradiddle in garment a breaking 33rd and it entails idiosyncratic perdurable sizeable for me. I am determining to wee your towering way of connector the playacting. Now you danger it macerate for me to micturate and get the theory. Add you for the airman.
 • song dedication

  6 song dedication Më 29/07/2011

  Ndërkohë, një atmosferë festive pritet edhe në ndeshjen që Shkëndija do të luajë gjatë mesjavës së ardhshme në shtëpi me Rabotniçkin. Ky është viti i dytë radhazi që një skuadër shqiptare fiton titullin kampion në elitën e futbollit maqedonas. Gjatë sezonit të kaluar, festa ishte e skuadrës tjetër nga Tetova, Renova. Aktualisht kampionët e shkurorëzuar luftojnë për një vend në turet eliminatore të Europa League, pasi ndodhen në vendin e tretë.[Shqip]

Shto një koment