Créer un site internet

Euro2008:"Turqia nenshtron Cekine dhe cudit Europen (VIDEO)"

juridiksi Nga Më 17/06/2008 comment 1

folder_openSporti

16.06.2008
Dukej sikur Turqia nuk kishte shume per te ofruar ne kete kampjonat, shume persona mendonin se do largohej shpejt, po ajo i cuditi te gjithe duke arritur te kaloje ne fazen e cerekfinaleve duke mundur nje Ceki mjaft te forte e me pervoje.

Shiu eshte nje nga elementet qe nuk iu nda Turqise gjate kesaj faze, po ashtu si loja me zemer dhe organizimi i perpikte i ekipit. Pavaresisht veshtiresive dhe kundershtareve me mjaft emer, Ekipi turk nuk u ndal. Ai beri te mundur kualifikimin e tij duke fituar ne nje ndeshje dramatike me ekipin e mirnjohur te Cekise. Megjithse kundershtaret e saj kalojne ne avantazh prej dy golash, ekipi i perfaqesueses Turke nuk u ndal, duke e rradhitur kete ndeshje midis perlave te ketij kampionati. Ishte Arda ai qe shenoi i pari per Turqit, duke i bere me te dukshme shpresat per fitoren e asaj ndeshjeje. Me pas, me kembenguljen e pashtershme te sulmuesve te ekipit Turk e me teper te Nihat, si dhe fale gabimeve te portierit Cek, brenda pak minutash, drejt fundit te pjeses se dyte, u be i mundur shenimi i dy golave qe sollen fitoren skuadres se drejtuar nga Fatih Terim.


GOLI I PARE: Arda

GOLI I DYTE: Nihat

GOLI I TRETE: Nihat

 

  • Asnjë vlerësim. Bëhu i pari që e jep atë!

Komentet

  • Miriam

    1 Miriam Më 12/01/2012

    Ajo ishte me të vërtetë interesante se si lojë është e mbyllur dhe unë shpresoj se në të ardhmen ata do të kenë rezultate më të mira.
    Asigurare de Sanatate

Shto një koment