Créer un site internet

Ç'bëjmë me të vërtetë gjatë një ore në internet?

juridiksi Nga Më 30/04/2013 comment 8

folder_openShkencë dhe Kuriozitete

TendancatNjë studim i shkencor i kohëve të fundit ka publikuar rezultatet e vërteta se sa kohë qëndrojnë njerëzit në internet dhe përse e përdorin atë. Janë monitoruar rreth 25 milion njerëz, ndërkohë ne po ju paraqesim të renditura 10 gjërat që bënë çdokush nga ne duke naviguar në internet

Sa dhe çfarë gjërash bëjmë realisht në  një ore e gjysmë që navigojmë në internet? Shumë gjëra, ndonjëherë pjesën më të madhe e harxhojmë për argëtim. Kjo është konfirmuar si rezultat i një kërkimi shkencor, ku janë monitoruar rreth 25 milion njerëz, kryesisht nga SHBA-ja, Britania dhe Australia. Në bazë të këtij studimi janë përcaktuar 10 kategori dhe minutat reale të navigimeve të tilla si: navigimet me “pullë të kuqe”, navigimet për biznes, email, modë dhe tendencë, lajme dhe informacione, blerje etj. Ndërkaq le ti shohim ato më poshtë, në rend zbritës.

1- Navigimi në rrjetet sociale

13 minuta

2- Argëtimi online

9 minuta

3- Shopping në web

9 minuta

4- Lajme dhe informacione

3 minuta

5- Aktivitet të ligjshëm biznesi

2 minuta

6- Navigim në saitet me “pullë të kuqe”

2 minuta

7- Dërgim dhe marrje emaili me korrespondencë

2 minuta

8- Moda dhe tendencë

2 minuta

9- Kërkime për udhëtime online

1 minutë

10- Aktivitete të ndryshme dhe të papërcaktuara

19 minuta

 • Asnjë vlerësim. Bëhu i pari që e jep atë!

Komentet

 • cheap flights

  1 cheap flights Më 28/08/2020

  An impressive share! I've just forwarded this onto a co-worker who had been doing
  a little homework on this. And he actually bought me lunch due to the fact that I discovered it for him...
  lol. So let me reword this.... Thank YOU for the meal!!
  But yeah, thanx for spending some time to discuss this matter here on your blog.
 • cheap flights

  2 cheap flights Më 28/08/2020

  Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically
  tweet my newest twitter updates. I've been looking for a plug-in like this
  for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this.
  Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look
  forward to your new updates.
 • cheap flights

  3 cheap flights Më 26/08/2020

  Thanks for finally talking about >Ç'bëjmë me të vërtetë gjatë një ore në internet?
  <Liked it!
 • cheap flights

  4 cheap flights Më 26/08/2020

  Good day! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and say I really
  enjoy reading your posts. Can you recommend any
  other blogs/websites/forums that cover the same topics?
  Appreciate it! 3aN8IMa cheap flights
 • cheap flights

  5 cheap flights Më 25/08/2020

  Thankfulness to my father who told me about this web site,
  this weblog is actually amazing. cheap flights 34pIoq5
 • cheap flights

  6 cheap flights Më 24/08/2020

  Fine way of telling, and pleasant post to obtain information on the
  topic of my presentation topic, which i am going to present in university.
  2CSYEon cheap flights
 • adreamoftrains hosting services

  7 adreamoftrains hosting services Më 12/08/2020

  For latest information you have to pay a visit web and on world-wide-web I found this web page as a best web page for latest updates.
  adreamoftrains website host
 • best website hosting

  8 best website hosting Më 10/08/2020

  Appreciating the hard work you put into your site and in depth information you present.
  It's awesome to come across a blog every once in a while that isn't the same unwanted rehashed information. Great read!
  I've saved your site and I'm adding your RSS feeds to my Google account.

Shto një koment