Thaci e Berisha takohen ne Tirane

juridiksi Nga Më 18/06/2008 comment 2

folder_openPolitikë

17.06.2008
Me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, do të qëndrojë për një vizitë zyrtare në Shqipëri nga 19-20 qershor. Këtë e bëri të ditur Zyra e kryeministrit të Kosovës, sipas së cilës, gjatë qëndrimit në Shqipëri Thaçi do të ketë takime me personalitetet më të larta shtetërore të Shqipërisë: me presidentin Bamir Topi, kryeministrin Sali Berisha, kryetaren e Kuvendit, Jozefina Topalli, me kryetarët e partive opozitare, Edi Rama dhe Ilir Meta, si dhe me politikanë të tjerë.
"Vizita e parë zyrtare në Shqipëri e kryeministrit të Kosovës së pavarur është një ngjarje e madhe historike e shumëpritur për të gjithë shqiptarët", - citohet në njoftim ftesa e kryeministrit Berisha drejtuar kryeministrit Thaçi.

Gjatë vizitës në Shqipëri, në një ceremoni solemne të organizuar nga Bashkia e Tiranës, Thaçit do t’i dorëzohet Çelësi i kryeqytetit shqiptar. Ndërsa Bashkia e Qytetit të Vlorës do ta shpallë kryeministrin Thaçi "Qytetar Nderi i Vlorës".

(start)

 • Asnjë vlerësim. Bëhu i pari që e jep atë!

Komentet

 • criminal lawyers melbourne

  1 criminal lawyers melbourne Më 02/06/2012

  Well i would like to recommend you that this is really amazing page and all should participate in this.
 • Oferte Aer Conditionat

  2 Oferte Aer Conditionat Më 12/01/2012

  Unë shpresoj se kjo ishte një vizitë të vërtetë të mirë atje dhe ai ka gëzuar qëndrimi i tij atje.
  Oferte Aer Conditionat

Shto një koment