Emrat e gjyqtarëve dhe prokurorëve "non grata"

Ambasada Amerikane në Shqipëri ka publikuar së fundi listën e zezë me emra të gjyqtarëve dhe prokurorëve të shpallur "non grata" në SHBA.

Në këtë listë të zezë të gjyqtarëve që iu është anuluar viza amerikane janë edhe emrat e 14 gjyqtarëve të kallëzuar nga ILDKPKI. ILDKPI ka kallëzuar në prokurori 12 gjyqtarë e dy prokurorë të cilët janë akuzuar për pastrim parash, fshehje të pasurisë dhe falsifikim të dokumentave.

Donald Lu - DrejtesiaGjyqtarët e shpallur "non grata" nga SHBA:

 1. Gjin Gjoni, Gjykata e Apelit Tiranë, Këshillit i Lartë i Drejtësisë (23 prill 2014)
 2. Ardian Kalia, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë (26 shtator 2014)
 3. Osman Aliu, Gjykata Rrethit Gjyqësor Kavajë (29 shtator 2014)
 4. Qani Hasa, Gjykata Rrethit Gjyqësor Elbasan (12 nëntor 2014
 5. Tomorr Kullolli, Gjykata Rrethit Gjyqësor Elbasan (28 prill 2015)
 6. Besnik Qira, Gjykata Rrethit Gjyqësor Kurbin (28 prill 2015)
 7. Petrit Aliaj, Gjykata Rrethit Gjyqësor Vlorë (8 qershor 2015)
 8. Rasim Doda, Gjykata Rrethit Gjyqësor Sarandë (8 qershor 2015)
 9. Enkeleda Doda (Kashuri), Gjykata Rrethit Gjyqësor Sarandë (8 qershor 2015)
 10. Adelina Zarka, Gjykata Rrethit Gjyqësor Fier (9 korrik 2015)
 11. Petraq Çuri, Gjykata Rrethit Gjyqësor (9 korrik të 2015)
 12. Shpëtime Pitaku, Gjykata Rrethit Gjyqësor Durrës (2 nëntor 2015)


Prokurorët e shpallur "non grata" nga ShBA:

 1. Petref Asllani, Prokuror pranë Prokurorisë së Rrethit Elbasan (12 nëntor 2014)
 2. Bardhok Lleshi, prokuror (1 mars 2014)

 

ildkpi korrupsion krim Kodi Penal ligj SHBA dhe Europë US Ambassy Tirana Donald Lu gjykatë drejtesi

 • Asnjë vlerësim. Bëhu i pari që e jep atë!

Komentet

 • securings
  Incгedible! This blog looks exactly like my old one!
  It's on a entirely differеnt subject but it has рretty much
  the same layout and design. Superb choice of colors!
 • babylon
  I love ʏour blog.. very nice colors & theme.
  Did you design thіs website yourself ᧐r ԁid you
  hire somеone to do it for you? Plz answer bаcҝ as I'm looking to
  design mу own blog and would like to know where u got this from.
  cheers
 • golfcampsfinder.com
  You ought to seek out an online roulette site that will not just give you
  the activities you want when it comes to roulette but also
  offer you the type of play.
 • mortifies
  It's hard to come by knowlеⅾgeabⅼe people in this
  partіcuⅼar subject, however, ʏou sound like you know what you're talking about!
  Thanks
 • photo
  • 5. photo Më 28/03/2019
  Hello there! I know this is somewhat off topic but I was w᧐ndeгing whіch blog platform
  are you using for this site? I'm getting tired of Wordpress because I've had issues ԝith hackers
  and I'm loоking at options for another platform.
  I woᥙld be fantastic if you could point me in the dіrection of ɑ good platform.
 • assonant
  A fascinating discussion is definitеly woгth comment.

  I do think that you need to write more on this t᧐pic, it
  might not be a taboo matter but generally people don't speak about
  these tоpics. To the next! Many thanks!!

Shih më shumë komente