STUDENTI I SË DREJTËS “ne jemi nën kushtetutën, por kushtetuta është ajo çfarë gjyqtarët thonë se është”. (charles evans hughes)
STUDENTI I SË DREJTËS

PROMOVOHET LIBRI “SKËNDREBEU I VËRTETË” I AUTORIT FATOS DACI .

FTESË PËR PJESËMARRJE
NË PROMOVIM LIBRIProf. Dr. Hasan Çipuri: “Skënderbeu i vërtetë”, i z. Fatos Daci, një libër me vlera të jashtëza-konshme për historinë tonë mbarëkombëtare”


ME DATËN 21 MARS 2009, ORA 11.00, DITËN E SHTUNË, TE SALLA E MUZEUT HISTORIK KOMBËTAR PROMOVOHET LIBRI “SKËNDREBEU I VËRTETË” I AUTORIT FATOS DACI .

PJESËMARRJA JUAJ NA NDERON.

JU MIRËPRESIM!
SHTËPIA BOTUESE “DIBRA-DACI

 • Asnjë vlerësim. Bëhu i pari që e jep atë!

Komentet

 • loris krrashi
  • 1. loris krrashi Më 03/03/2010
  eshte nje liber shume i bukur daja fatos
 • iliri
  • 2. iliri Më 25/09/2009
  zoti daci ka nje vuajtje te madhe qe don te beje skenderbeun dibran ,aq i marrosur eshte ne kete gje sa do ishte mire qe te na tregonte jo vetem pusin e katundarit te humbur gjon apo zabelin e tij por edhe WC e skenderbeut ,dhomen e gjumit ,te pritjes,sa dhi ka pasur,ku i kulloste ,sa i hengri ujku , sa i vodhi turku,ku rrinte skenderbeu paradite ,po mbasdite ,ku flinte ,ku hante ku pinte ,kush ka qene shoku me ngushte ne fshat ,te gjitha keto i din daci por nuk eshte zgjatur aq shum se ska qene nevoja.barleti muzaka e frangu thane qe kastriotet jane nga MATI ,por ce do se mos e njihnin ato skenderbeun ma mire se daci ,se mos dinin ato se ku i ka pasur zabelet skenderbeu ,ku ka pasur stanin ,pusin ,ferrat,kumllat kurse daci i din dhe keto i ka thene qarte kur na tregon pusin e gjonit ,zabelin ,kullen ,kumllat rrushte ,kazanin e rakise,dhe aq i forte qe katundari i sinjes sa shtroi matin me qytete e kala i mori ato kala si delja ne vathe,por megjithese u ba princ me kala ne mat prap skenderbeut si katundar qe ishte i digjej zemra per kasollen e sinjes dhe shpesh shkonte flinte ne sinje ose tek kulla ne kastriot ku pinte uje pusi ,dhe dilte per shetitje tek zabeli i gjonit ,po po shum qarte tani e njohem skenderbeun e vertete i cili nuk paska qene princi i MATIT sic thote barleti e frangu por paska qene katundar nga sinja ,keshtu qe barleti e frangu na kane mashtruar por shyqyr qe u lodh per te verteten e madhe z daci urime urime per librin 1000here urime ,
 • petriti
  • 3. petriti Më 12/08/2009
  ky liber do te ishte me vlera te jashtezakonshme po te kishte nje ndryshim te vogel tek titulli psh po te ishte titulluar "SKENDERBEU I PAVERTETE"
 • iliri
  • 4. iliri Më 12/08/2009
  psikoze tipike shqiptare
 • M.Daci
  Përshëndetje !
  Sapo u promovua me sukses në sallën e Muzeut Historik Kombëtar, këtu në Tiranë, libri "SKËNDERBEU I VËRTETË", me autor z. Fatos Daci.
  Pjesëmarrja ishte masive nga Shqipëria dhe jo vetëm, salla ishte plot e përplot dhe gjithçka shkoi në një atmosferë shumë të perfekte.
  Tashmë, librin mund ta gjeni në çdo librari...