Në Shqipëri kujtohet Dita e Dëshmorëve të Kombit

juridiksi Nga Më 06/05/2009 0

Aktualitet

Përfaqësuesit më të lartë shtetërore dhe politikë në Tirane e shfrytezuan Ditën Kombëtare të Dëshmorëve për dhënë mesazhe mirëkuptimi dhe bashkëpunimi për forcimin e demokracisë dhe institucioneve. Ata vendosën kurora me lule në varrezat e dëshmorëve në periferi të kryeqytetit, duke vlerësuar sakrificat e heronjve shqiptare në zhvillimin e Shqipërisë.

{VOA}

STUDENTI I SE DREJTES shpreh Respekt ndaj sakrificës sublime të të gjithë heronjeve dhe dëshmorëve të Atdheut në të gjitha kohërat !

Veçanërisht ndaj të rënëve në luftë për çlirimin e Atdheut nga pushtimi nazi-fashist dhe ata që ranë duke luftuar vendosmërisht kundër pushtimit të padrejtë dhe gjenocidit kundër shqiptarëve në ish-Jugosllavi !

Lavdi Dëshmorëve !

  • Asnjë vlerësim. Bëhu i pari që e jep atë!

Shto një koment