Créer un site internet

Në një ditë dorëhiqen katër prokurorë të rretheve

juridiksi Nga Më 10/03/2016 comment 0

folder_openAktualitet

Në një moment të papritur dhe me një vendim të beftë dy ditë më parë kanë dhënë dorëheqjen katër drejtues prokurorie në rrethe. Vendimarja e papritur ka ardhur pas kërkesës së kryeprokurorit Llalla, i cili mësohet se u ka kërkuar 4 drejtuevse të prokurorive, të dorëhiqen.

Prokuroria ShqiptareVendimi për lënin e detyrës, është marrë me konsensues ku katër drejtuesit mund të transferohen në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Bëhet fjalë për dorëheqjen e kryeprokurorit të Lezhës Përparim Vukaj.

Gjithashtu është dorëhequr Esmeralda Cami kryeprokurorja e Dibrës, Silvana Pani kryeprokuroria e Përmetit dhe Artan Shtrungza nga drejtimi i prokurorisë së Tropojës.

Të gjitha dorëheqjet janë bërë në një ditë. Ndërkohë mësohet se 4 prokurorë do lëvizin pranë Prokurorisë së Krimeve të Rënda, të cilët mund të komandohet nga kryeprokurori Llalla drejtues në këto prokurori. (F.T/shqiptarja.com)

Artan Shtrungza Silvana Pani Esmeralda Cami Përparim Vukaj emerim komandim doreheqje Lalla Adriatik Llalla Prokuroria e Pergjithshme ligj Kodi Penal gjykatë Prokuroria

  • Asnjë vlerësim. Bëhu i pari që e jep atë!

Shto një koment