Korrupsioni në "Luigj Gurakuqi" : Pas pedagogëve, arrestohen edhe studentët dhe sekserët

juridiksi Nga Më 22/11/2016 comment 8

folder_openAktualitet

Pas arrestimit të dy pedagogëve për korrupsion në Universitetin e Shkodrës, policia ka arrestuar dhe disa student që paguanin për të marrë provimet, dhe sekserët.

Pedagoge shkoderMësohet se në kuaadër të operacionit të koduar “THE BILL” (fatura), 9 shtetas janë vënë në pranga dhe 5 të tjerë janë shpallur në kërkim.

Në kuadër të këtij operacioni është zhvilluargg hetim proaktiv, ku është arritur të zbulohet roli i këtyre shtetasve, ku në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë ndihmuar studentë të ndryshëm, në Universitetin e Shkodrës, në këmbim të vlerës monetare që varionin nga 100 deri në 300 euro, për të qënë kalues në provime”, thuhet sot në njoftimin e Policisë.

Më datë 21.11.2016 në bazë të veprimeve hetimore u bë i mundur arrestimi i shtetasve të mëposhtëm:

 • Simon Lufi, 53 vjeç, banues në Shkodër (Pedagog në Universitetin e Shkodrës)
 • Rokin Daberdaku, 44 vjeç, banues në Shkodër (Pedagog në Universitetin e Shkodrës)
 • Ndoc Deda, 51 vjeç, banues në Shkodër (sekser)
 • Vebi Bala, 65 vjeç, banues në Shkodër (sekser)
 • Ermal Lera, 30 vjeç, banues në Shkodër (sekser)
 • Brunilda Alushi, 22 vjeçe, banuese në Burrel (studente)
 • Vebi Alushi, 50 vjeç, banues në Burrel
 • Arsen Lekaj, 20 vjeç, banues në Shkodër (student)
 • Renato Trushi, 20 vjeç, banues në Vau Dejes (student)

U bë shpallja në kërkim dhe punohet për kapjen e shtetasve :

 • J.H. 20 vjeç, banues në Lezhë, (student)
 • E.B 21 vjeçe, banuese në Vau Dejes (studente)
 • B.H 25 vjeç, banues në Vau Dejes, (student)
 • A.H. 21 vjeç, banues në Shkodër, (student)

Materialet proçeduriale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale, “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”, “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike” dhe “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj persona që ushtrojnë funksione publike”, parashikuar nga nenet 259, 244 e 245/1 të Kodit Penal. /gazetatema/

fakultet student shkollim mas krim reforma ne drejtesi drejtesi Rinia Shqiptare korrupsion Skandal

 • Asnjë vlerësim. Bëhu i pari që e jep atë!

Komentet

 • website hosting services

  1 website hosting services Më 31/08/2020

  This design is steller! You definitely know how to
  keep a reader amused. Between your wit and your videos, I was almost moved
  to start my own blog (well, almost...HaHa!) Fantastic job.
  I really enjoyed what you had to say, and more than that,
  how you presented it. Too cool!
 • black mass

  2 black mass Më 28/08/2020

  Thanks designed for sharing such a nice opinion, piece of writing is fastidious,
  thats why i have read it fully
 • cheap flights

  3 cheap flights Më 26/08/2020

  Thank you, I've recently been looking for information about this topic for a
  long time and yours is the best I've found out till now.

  However, what in regards to the conclusion? Are you certain concerning the source?
 • cheap flights

  4 cheap flights Më 25/08/2020

  I used to be recommended this web site by my cousin. I'm no longer positive whether or not this publish is written by way
  of him as no one else recognize such designated approximately my trouble.
  You are wonderful! Thanks! cheap flights 31muvXS
 • cheap flights

  5 cheap flights Më 24/08/2020

  I read this article fully concerning the comparison of most
  up-to-date and previous technologies, it's amazing article.
 • content hosting

  6 content hosting Më 13/08/2020

  I don't even know how I ended up here, but I thought this post was
  good. I don't know who you are but definitely you're going to a famous
  blogger if you are not already ;) Cheers!
 • website host

  7 website host Më 11/08/2020

  I read this post completely about the comparison of most recent and previous technologies, it's awesome article.
 • adreamoftrains website hosting

  8 adreamoftrains website hosting Më 10/08/2020

  Great info. Lucky me I recently found your website by accident
  (stumbleupon). I have saved it for later! adreamoftrains website hosting companies

Shto një koment