Créer un site internet

ILDKPKI bën kallzim penal për gjyqtarin Osman Aliu

juridiksi Nga Më 30/09/2014 comment 7

folder_openAktualitet

           Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave (ILDKPKI) ka njoftuar se ka kallzuar penalisht gjyqtarin Osman Aliu, gjyqtar në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Kavajë për veprat penale të “Fshehjes dhe deklarimit të rremë të pasurisë dhe pastrimit të produkteve të veprës penale" parashikuar nga nenet 257/a/2 dhe 287 të Kodit Penal.

ILDKPI          Sipas ILDKPKI-së gjatë hetimit administrativ është konstatuar fshehje e pasurisë, deklarim i rremë të interesave private, mungesë burimesh të ligjshme financiare për pasuritë e krijuara, transaksione të padeklaruara, të dyshimta, dhe pa burime të ligjshme, 2009 – 2013, jashtë Shqipërisë, deklarime të rreme për huamarrje, huadhënie dhe dhurata me qëllim justifikimin e pasurive të vëna në kundërshtim me ligjin, etj.

          Gjithashtu Inspektorati ka kërkuar nga Ministri i Drejtësisë dhe KLD marrjen e masave disiplinore ndaj gjyqtarit Aliu, pasi sipas tyre ai ka refuzuar t'u përgjigjej pyetjeve të inspektorëve duke u larguar dhunshëm nga ambientet e ILDKPKI-së ku edhe i ka fyer ata gjatë ushtrimit të detyre, sjellje që është cilësuar si "rrugaçërore".

ministri i drejtesise kld fshehje e pasurisë kallzim penal gjyqtarë korrupsion ildkpki drejtesi gjykatë

 • 1 votë. Mesatarja e 5.00 të 5.

Komentet

 • cheap flights

  1 cheap flights Më 28/08/2020

  I think this is one of the most important info for me.

  And i am glad reading your article. But want to remark on some general things, The web site style is
  wonderful, the articles is really nice : D. Good job, cheers
 • cheap flights

  2 cheap flights Më 27/08/2020

  I have been browsing online more than 2 hours today, yet
  I never found any interesting article like yours. It is pretty
  worth enough for me. In my view, if all website owners
  and bloggers made good content as you did, the net will be
  a lot more useful than ever before.
 • cheap flights

  3 cheap flights Më 24/08/2020

  I do not know if it's just me or if perhaps everyone else experiencing problems with your website.
  It looks like some of the written text in your posts are running off the screen. Can somebody else please comment and let me know if this is happening to them as well?

  This could be a problem with my web browser because I've had this happen previously.
  Many thanks yynxznuh cheap flights
 • cheap flights

  4 cheap flights Më 24/08/2020

  I have learn some just right stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting.
  I wonder how a lot attempt you put to create this kind of wonderful
  informative site.
 • adreamoftrains web hosting services

  5 adreamoftrains web hosting services Më 11/08/2020

  This is very interesting, You are a very
  skilled blogger. I've joined your feed and
  look forward to seeking more of your wonderful post.
  Also, I've shared your web site in my social networks!

  adreamoftrains web hosting
 • best website hosting

  6 best website hosting Më 11/08/2020

  There is definately a great deal to learn about this subject.
  I really like all the points you've made.
 • web hosting companies

  7 web hosting companies Më 10/08/2020

  Hi there, its fastidious article regarding media print, we all understand media is a wonderful source of data.

Shto një koment